Fitconceptcatering

FitConcept

Jak pobudzić metabolizm – 5 trików przyspieszających przemianę materii

Metabolizm to szereg przemian biochemicznych zachodzących w naszym organizmie. Metabolizm to także inaczej przemiana materii, czyli przetwarzanie na energię składników odżywczych pochodzących z pożywienia.

Jak więc przyspieszyć metabolizm i wspomóc redukcję masy ciała?

1. ZADBAJ O ZBILANSOWANĄ DIETĘ – w codziennym menu nie może zabraknąć zdrowych tłuszczy, białka, ale także węglowodanów. Warto postawić tutaj na produkty naturalne i zadbać o pokrycie całodziennego zapotrzebowania kalorycznego.


2. PIJ ZIELONĄ HERBATĘ – w jej liściach znajduje się wiele cennych składników w tym m.in. kofeina i katechiny, które charakteryzują się silnymi właściwościami przeciwutleniającymi. To właśnie te związki sprawiają, że ekstrakt z zielonej herbaty pozwala spalać tkankę tłuszczową również podczas spoczynku.


3. JEDZ WARZYWA, OWOCE i PRODUKTY PEŁNOZIARNISTE BOGATE W BŁONNIK – ma szerokie zastosowanie zdrowotne. Jeżeli chodzi o wzrost tempa przemiany materii to przyspiesza on perystaltykę jelit, przez co nasze jelita pracują sprawniej. Dodatkowo usuwa z organizmu niestrawione resztki pokarmu, zwiększając częstość wypróżnień.


4. ZADBAJ O RUCH – aktywność fizyczna to najlepszy sposób na przyspieszenie metabolizmu → dlatego spaceruj, ćwicz, bądź aktywny!


5. UNIKAJ INTERNETOWYCH DIET NISKOKALORYCZNYCH – zbyt niska kaloryczność diety na co dzień spowalnia metabolizm! Ponadto oczywiście nie dostarcza wszystkich niezbędnych składników do organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.